rope suspended platform safety

галванизирана-суспендирана-воздушна работна платформа-цена (2)

суспендиран производител на работна платформа

Оваа суспендирана платформа е идеална за изградба на фасадни конструкции, декорација, чистење и одржување. ZLP серија суспендирани платформа, која е развиена и произведена од нас, е идеален за изградба на фасада изградба, декорација, чистење и одржување. Исто така, широко се користи во инсталацијата на лифтот, градењето на брод и поправка, или во други области како што се резервоарот со големи димензии, мостот, насипот и оџакот. Сестраната разноврсна платформа на ZLP им овозможува на работниците побезбеден, полесен и поефикасен пристап до платформата. Функции и употреба на работно време на работно време ...
zlp630 насликани челична фасада чистење суспендирана работна платформа

zlp630 насликани челична фасада чистење суспендирана работна платформа

Основни информации Модел на NO: zlp630 Ширина: 0.69m Мотор: 1.5kw * 2 Боја: како задолжително жица јаже: 8.3mm Заштита на заклучување: Ldf30 Противтег: 1t Име на производ: Транспортна пакети транспортна платформа: Спецификација на контејнери: 6m должина Потекло: Кина ХС Код: 8428909090 Модел ZLP630 ZLP800 капацитет 630 КГ 800 КГ Димензии на платформата 6м должина 7,5м должина 0,69м ширина 0,69м ширина Материјал на работната платформа (без зрак на рамката) Легура од алуминиумска алуминиумска легура Челични материјали со слој за распрскување со цртање Челични материјали со сликарство спреј на палто Челик ...
платформа за потпирање на јажиња

платформа за потпирање на јажиња

Опис на производот Успешна јаже за суспензија платформа е професионално производство за од 1988 година. Обемот на продажбата е рангирана број 1 во Кина во текот на 24 години историја, најдолго во индустријата. Успехот има развиено комплетна палета на производи за безбедно искачување и спуштање по фасадата на високата зграда, Макс 300м. Тоа главно се користи за завеса ѕид, инсталација и чистење на стакло и прозорец, четкање и сликарство и така натаму. Принцип на работа: Лифтот и електричните ...
придвижуван платформата / електрично скеле платформа за продажба

придвижуван платформата / електрично скеле платформа за продажба

Основен модел на мозокот НЕ: многу видови Монтажа Позиција: Надворешно скелење Метод на палење: Склопување на подвижни скелеви скелиња Вид на дел: Склопни конструкции Својства на градежништвото: Градежни скелења Номинален оптоварување: 100-1000kg Трговска марка: STRONG Транспортниот пакет: Дрвени предмети Спецификација: ZLP500 ~ 1000 Потекло : Шангај Код по нарачка: 84313900 Опис на производот Ние можеме да ја направиме платформата според ваше посебно барање Опис на производот: Суспендираната работна платформа е идеална опрема за конструкција, декорирање, чистење и одржување на фасадата, а исто така е широко употребувана и во лифтска инсталација, бродоградилиште, резервоарот, мостот, ...
Сигурен ZLP630 Сликарство челична работна платформа за градежништво (2)

zlp серија челик или алумиум суспендирани јаже платформа

Опис на производот Суспендираната работна платформа е идеална опрема за конструкција, декорирање, чистење и одржување на фасадата, а исто така е широко употребувана и во инсталацијата на лифтот, бродоградилиштето, големиот резервоар, мостот, насипот и оџакот. Обезбедува побезбеден, полесен и поефикасен пристап до платформа За повеќе детали ве молиме контактирајте не. ZLP серија дигалка суспендирани платформа / замав фаза 1. Општ вовед за суспендирани платформа: ZLP серија суспендирани платформа е замена за традиционалните скеле, таа му припаѓа на електрично управувано качување и украсување машини. 2 ...
опрема за чистење на прозорци-јаже-платформа-прозорец (1)

квалитетна работна платформа за суспендирање

Опис на производот 1. Структура на платформата за суспендирање (1) Работна платформа (2) Монтажа на дигалки (3) Заклучување на сатијата (4) Електричен контролен панел (5) Механизам за суспензија (6) Кабел (7) Жица јаже 2. Употреба на суспендирана платформа ) Одржување, чистење и чистење на високи згради (2) Чистење и инсталација на прозори (3) Градежни инспекции и одржување на големи резервоари, оџаци, брани, мостови (4) Технички параметри Точка ZLP250 ZLP500 ZLP630 ZLP800 ZLP1000 Номинална натоварување 250KG 500KG 630KG 800KG 1000KG Брзина ~ 9.5 m / min ~ 9.5 ...
ZLP630-суспендирана платформа-лулка-работна платформа (2)

градење на фасада со суспендирана платформа / суспендирана лулка / суспендирана гандола за високи згради

Кратки детали Тип: ГРАДЕЖНА ОПРЕМА Земја на потекло: Шангај, Кина (континентална) Име на брендот: УСПЕХ Број на модел: ZLP630 / ZLP800 / ZLP1000 Материјал: челик, топло поцинкована, алуминиумска боја: црвена, сина, жолта Кочница вртежен момент: предна греда: 1500mm Напон: 220V / 380V / 415V Способност за снабдување Способност за снабдување: 1000 Единица / единици месечно Пакување и испорака Детали за пакување: Дрвена кутија, картони и палети Пристаниште: Шангај ЗАДОЛЖИТЕЛНА ИДЕНТИФИКАЦИЈА НА ПЛАТФОРМАЦИЈА Суспендираната платформа е вид на работна опрема за воздух за вчитување луѓе, со поставување рамка за суспензија на ...
ZLP630 алуминиумски суспендирана платформа (CE ISO ГОСТ) / опрема за чистење на прозори со висок изглед / привремена гондола / лулка /

zlp630 алуминиум суспендирана платформа (ce iso gost) / висок излог прозорец чистење опрема / привремено гондола / лулка / замав фаза топла

Брзи поединости Земја на потекло: Шангај, Кина (континентална) Име на брендот: УСПЕХ Број на модел: ZLP630 Употреба: Чистење на фасадни бои Боја: црвени или други бои Сертификати: ISO, GOST, CE Извор на напојување: Електрична енергија Тип на дигалка: Висока одржување на одржување на одржување на високи згради: 8-10m / min Висина на подигнување и должина на кабел: 100m Напон: 380V50HZ 3Phases ZLP250, ZLP500, ZLP630, ZLP800, ZLP1000 Платформа за алуминиумски суспендирани платформи ZLP Специјален облик на суспендирана платформа A. Воведување на ZLP алуминиумски суспендирани платформи платформа му припаѓа на електрично управувано качување и украсување на машини, ...
фабрика продажба прозорец стакло чистење платформа кран лулка

фабрика продажба прозорец стакло чистење платформа кран лулка

630kg / 800kg / 1000kg Висина на подигање: 200m Моќност на дигалка: 1.5kw / 1.8kw / 2.2 (на пр. kw Напон на напон: 380V / 415V / 440V Кабел: 200m Противтежа: 1000kg Брзина на поднесување: 8-10 m / min Третман: Топло поцинкована Способност за снабдување Способност за снабдување: 5000 комплет / сетови годишно Платформа за кутии за пакување и испорака Детали за пакување -4sets / еден сет за еден дрвен случај-5cbm / поставен од LCL повеќе од 5 сетови / спакувани на палети од FCL 20'container за ...
zlp630 јаже суспендирана платформа / електрични замав фаза / скеле за машина за чистење на прозорецот

zlp630 јаже суспендирана платформа / електрични замав фаза / скеле за машина за чистење на прозорецот

Затворен систем, ZLP500 / 630/800/1000 Метод на возачот: Електрична енергија Име: висечка платформа Тип: ZLP серија Материја: алуминиум / челик / Цинк напон: 380V50HZ 3Phases Пакување и испорака Продажни единици: Единечна единечна Единечна зафатнина: 4 cm 3 Единечна бруто тежина: 2000.0 KG Тип на пакет: филмска заштита од вода и шок Челична висечка платформа / лулка / нишалка Фаза Еден вид на привремено инсталирана опрема за суспендиран пристап , исто така познат како Suspended платформа или опрема за привремен пристап, е лесен ...
прозорец-чистење-лулка-воздушна-работа-платформа-цена (1)

електрични дигалки жица јаже gondola zlp500 спреј боја суспендирани платформа

Опис на производот Златна платформа серија zpp е нова машина за украсување која може да го отпакува традиционалното скеле и да се користи во многу аспекти, на пример, конзервирање на надворешни ѕидови, декорација, чистење на стакло, градење на брод, задржување на мостот, одржување и поправка на оџакот . Бидејќи технологијата е зрела, користењето на балансирана платформа може да го намали интензитетот на работата и да ја зголеми ефикасноста во работењето, и лесно е да работи, така што се повеќе и повеќе луѓе ги прифаќаат. Лента на работната платформа е 5 метри, која е направена од две 2.5-матични платформи, материјалот е челик и површината ...
опрема за чистење на прозори од јаже-платформа-платформа (2)

економска едно лице педалата суспендиран работна платформа

Опис на производот Работење на принципот на една работна платформа за суспендирани педали со една личност Нашата платформа за суспендирана работна платформа со едно лице содржи механизам за потпирање кој може да се постави на згради. Управуван од дигалката, целата суспендирана платформа ќе се движи нагоре и надолу вертикално по челични јажиња. Примена Нашата платформа за суспендирање на една педала за педали е воздушна работна градежна механизација која се користи за инсталирање на ѕидни ѕидови и чистење на надворешните ѕидови. Овој производ е погоден за малтерисување, лакирање, сликарство, чистење и ...
Huiyang-ZLP630-6м-630kg-галванизирано-скеле

високи градежни суспендирани платформи, конструкција лулка, гондола лифт

Опис на производот високи градежни суспендирани платформа, конструкција лулката, гондола лифт Ние сме фабрика специјализирана за производство на платформи за суспензија. Суспендираната платформа главно е составена од механизам за потпирање, дигалка, безбедносна брава, електрична кутија за контрола, работна платформа. Неговата структура е разумна и лесна за ракување. Може да се состави и расклопување што го зголемува актуелното побарувачка. Платформата за чистење е главно користен за реновирање , декорација, чистење и одржување на висока градежна зграда. Платформа додатоци А.Features на ZLP суспендирани платформа 1. Комбинација на ...
различен модел електрична конструкција работна платформа лулка дигалка

различен модел електрична конструкција работна платформа лулка дигалка

Опис на производот Суспендираната платформа главно е составена од механизам за потпирање, дигалка, безбедносна брава, електрична кутија за контрола, работна платформа. Неговата структура е разумна и лесна за ракување. Може да биде монтажа и расклопување accroding на реалните потреби. Суспендираната платформа главно се користи за реновирање, декорирање, чистење и одржување на висока градежна зграда. Модел ZLP150 ZLP300 ZLP500 ZLP630 ZLP800 ZLP1000 Материјал Челик / челик со подмачкан цинк / алуминиумска легура Висина 100м Номинална оптовареност (кг) 150 300 500 630 800 1000 1000 Должина на платформа (м) 1,5 3,0 5,0 6,0 7,5 7,5 10,0 Безбедносна брава ...
zlp630 прозорец чистење јаже суспендирана платформа

zlp630 прозорец чистење јаже суспендирана платформа

Брзи детали Место на потекло: Шангај, Кина (континентална) Име на брендот: успех Број на модел: ZLP630 / 800/1000 Механизам за лифт: Челична жичана јамка Подигање / активирање: Електричен мотор: 1.5kw / 1.8kw / : 630кг / 800кг / 1000кг мин. Висина на лифтинг: 10m Макс. Висина на подигнување: 120m Големина на табела: 6 * 0.72 * 1.3 Димензии: 3 * 1.1 * 1.2m Тежина: 1800kg Сертификација: CE сертификат Гаранција: 1 година Способност за снабдување: 3000 Set / Set по годишно ниво УПАТСТВО ЗА СЕРИЈА ZLP 630 SUSPENDD PLATFORM П1: Која е гаранцијата за суспендирана платформа? A1: За суспендирана платформа, ...
галванизирана-суспендирана-воздушна работна платформа-цена (2)

безбедносна јаже / кабел челик суспендиран работна платформа zlp800 со дигалка ltd8.0

Детален опис на производот Челик / топло поцинкуван / алуминиумски легури работен платформа ZLP800 со дигалка LTD8.0 Брзи детали: 1. Модел бр .: ZLP800 2. Бренд име: HAOKE 3. Материјал: челик / алуминиум 4. Изглед: Пластични спреј Шарена / Топло поцинкуван 5. Капацитет: 800 KG 6. Висина на лифтинг: Максимум 300 Mts Апликации: 1. Чистење и одржување на надворешниот ѕид на високи згради. 2. Сликање, декорирање и реновирање на надворешните ѕидови. 3. Инсталација проекти и други градежни работи на надворешниот ...
подвижна сигурносна јаже суспендирана платформа zlp500 со номинален капацитет од 500kg

подвижна сигурносна јаже суспендирана платформа zlp500 со номинален капацитет од 500kg

Апликации: 1. Чистење и одржување на надворешниот ѕид на високи зграда. 2.Сокривање, декорирање и реновирање на надворешните ѕидови. 3. Инсталација проекти и други градежни работи на надворешните ѕидови на високи зграда. 4. Воздушно работење на брод, голема кула, мост, брани и големи оџаци. 5. Инсталирајте и одржувајте за високи градежни лифтови, бродоградба, морски брод, заварување на воени бродови. Спецификации: Име Технички параметар Модел ZLP800 ZLP630 Номинално оптоварување 800Kg 630Kg Брзина на поднесување 9-11m / min 1-11m / min Платформа Димензија L × W × H (mm) 7500 × 690 × 1450 6000 × 690 × 1450 Висина на подигање 100 m 100 m Кабел 100 м 100 м ...
силна конструкција јаже суспендирана платформа со 30kn безбедноста брава zlp1000 2.2kw 2.5m * 3

силна конструкција јаже суспендирана платформа со 30kn безбедноста брава zlp1000 2.2kw 2.5m * 3

Модел бр. ZLP1000 Номинален оптоварување (kg) 1000 Брзина на подмачкување (m / min) 8 ~ 10 Моќност на моторот (kw) 2 × 2.2, 50HZ / 60HZ Кочница вртежен момент (км) ° Растојание помеѓу две челични јажиња (мм) ≤100 Номинален дел на предното светло (mm) 1500 Заклучување на платформа за заклучување Алуминиумска легура Nr.Of платформа решетка Единечна решетка Nr.Of платформа 3 L × W × H (mm) (2500 × 3) × 690 × 1180 Тежина (kg) 455 kg Механизам за суспендирање (kg) 2 × 175 Kg Протег (kg) опционално 25 × 44pcs Дијаметар на челичен јаже (mm) 8.6 Макс. Висина на подигнување (m) 300 Брзина на ротација на моторот (r / min) 1420 напон (v) 3PHASES 220V / 380V / 415V (кориснички) конкурентни предности: 1.Absolutely гаранција ...
висока безбедносна јаже суспендирана платформа лифтови инсталација платформа zlp630 zlp800 zlp1000

висока безбедносна јаже суспендирана платформа лифтови инсталација платформа zlp630 zlp800 zlp1000

1. Чистење и одржување на надворешниот ѕид на високи згради. 2. Сликање, декорирање и реновирање на надворешните ѕидови. 3. Инсталација проекти и други градежни работи на надворешните ѕидови на високи зграда. 4. Воздушно работење на брод, голема кула, мост, брани и големи оџаци. 5. Инсталирајте и одржувајте за високи градежни лифтови, бродоградба, морски брод, заварување на воени бродови. 1. Чистење и одржување на надворешниот ѕид на високи згради. 2. Сликање, декорирање и реновирање на надворешните ѕидови. 3 ...
висока безбедносна јаже висечка платформа висина кревање 300м за сликање

висока безбедносна јаже висечка платформа висина кревање 300м за сликање

Висока сигурносна јаже Висина на висината на висината 300 М за опис на сликање: Апликации: 1. Чистење и одржување на надворешниот ѕид на високи згради. 2. Сликање, декорирање и реновирање на надворешните ѕидови. 3. Инсталација проекти и други градежни работи на надворешните ѕидови на високи зграда. 4. Воздушно работење на брод, голема кула, мост, брани и големи оџаци. 5. Инсталирајте и одржувајте за високи градежни лифтови, бродоградба, морски брод, заварување на воени бродови. Технички параметри Модел бр. ZLP1000 Номинален оптоварување (kg) 1000 ...